Posted by zypolek on Styczeń 30, 2012 in Ciekawostki with 2 komentarze


Jeszcze kilka lat temu, gdy mieliśmy do czynienia z poważnym kryzysem finansowym na całym świecie, banki nie dawały możliwości otrzymania jakichkolwiek kredytów na sto lub więcej procent danej inwestycji. Oznaczało to w praktyce, że każdy klient musi posiadać wkład własny. Jak sytuacja wygląda aktualnie?

Wiele się zmieniło, gdyż obecnie w zasadzie większość banków proponuje kredyt bez wymaganego wkładu własnego. Np. Santander, już w ramach uproszczonej procedury daje klientowi możliwość otrzymania nawet 150 tyś złotych bez jakiegokolwiek wkładu własnego. Bardzo ciekawą propozycją jest oferta banku Getin, który proponuje w ramach oferty Kredyt Niski Procent nawet 150% wartości przedmiotu zabezpieczenia!  Atrakcyjną ofertę posiada również Alior bank, który finansuje 100% wartości inwestycji i nie wymaga żadnego wkładu własnego. Kolejna oferta – mbanku, to możliwość otrzymania 125% wartości pojazdu.  Banki zmieniły swoją politykę i oferują bardzo atrakcyjne kredyty. W tym momencie klient, który chce kupić swoje wymarzone auto, wcale nie musi posiadać jakiegokolwiek wkładu własnego – wystarczy tylko posiadanie zdolności kredytowej.

To jakie źródła dochodu przy kredycie samochodowym są brane pod uwagę omówiliśmy już w jednym z poprzednich artykułów.

 

2 Responses to Wkład własny w kredycie samochodowym

 1. roger

  Styczeń 30, 2012 - 9:37 am
  1

  Polecam mimo wszystko odkładanie wkładu własnego, bo wtedy możecie uzyskać znacznie lepsze warunki. Niższa prowizja, oprocentowanie, dłuższy okres spłaty – po prostu opłaca się bardzo posiadać własne środki.

 2. pamel

  Styczeń 31, 2012 - 9:35 am
  2

  Wkład własny to lepsze warunki. Przy kredycie samochodowym za 40% wkładu własnego obniżyli nam oprocentowanie o 2%. Zawsze przy wyższym wkładzie własnym możecie negocjować warunki i sprawdzać, w którym banku dzięki temu wkładowi zyskacie najwięcej.

No trackbacks yet.

Posts with similar tags

Posts in similar categories