Ranking kredytów samochodowych

Kredyty samochodowe pozwalają na otrzymanie środków na sfinansowanie zakupu samochodu, na znacznie korzystniejszych warunkach niż wygląda to choćby w przypadku kredytów gotówkowych. Wszystko dzięki zabezpieczeniom, dzięki którym ryzyko niespłacalności kredytu w zakładanym czasie jest minimalne. Pamiętajmy, że samochód, który pełni rolę owego zabezpieczenia jest bardzo łatwo zbywalny. W chwili obecnej zainteresowanie kredytami samochodowymi jest bardzo duże. Która oferta przedstawia się najkorzystniej?

Złóż szybki WNIOSEK – online i zapytaj o najbardziej korzystny kredyt samochodowy

Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę, warto jest sprawdzić co proponują banki, które reprezentują poszczególne koncerny. W ich ofertach pojawiają się promocje, w ramach których np. klient płaci 50% sumy przy odbiorze auta, a pozostałą połowę dopiero po roku i to bez żadnych, dodatkowych odsetek! Taką ofertę posiadał choćby Volkswagen bank.

Ranking kredytów samochodowych

Według rankingu przygotowanego przez Total Money i Gazetę Prawną, najkorzystniejszą ofertę kredytu samochodowego uzyskiwali ci klienci, którzy o owy kredyt wnioskowali w Santander Consumer Banku.  Do analizy brano pod uwagę kredyt na 5 lat, w wysokości 40 tyś brutto. W przypadku Santandera rata wynosiła 773 złote. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się Volkswagen Bank, w którym całkowite koszty kredytu wyniosły 8 tyś (7,2 tyś złotych w przypadku Santander). Najdroższe oferty proponował mBank i Toyota. Odpowiednio koszty takiego samego kredytu wyniosły 14,5 oraz 15,3 tysiąca złotych, czyli w praktyce suma kosztów jest dwa razy wyższa!  W tym przypadku analizie poddano kredyt na auto nowe. W przypadku kredytu na auto używane ponownie liderem okazuje się być Santander Bank. Przy autach używanych prowizja będzie wyższa o jeden punkt procentowy, ale wciąż oferta będzie atrakcyjna.  Ponownie najdroższy kredyt proponuje Toyota bank – dwa razy droższy niż w przypadku Santander Consumer banku!

5 Comments

  • Brałem kredyt w mbanku. Wydawało mi się, że to oni posiadają najlepszą w tym zakresie ofertę, a to wcale nie była prawda ;/ Santander Consumer Banku bije ich na głowę – uważajcie. Warto czytać i dokładnie poznawać takie rankingi.

  • Najlepsze oferty ma Santander – chyba że uda się komuś załapać na kredyt 0% w ramach kredytu o koncernów samochodowych. W innych przypadkach na korzystniejszą propozycję nie ma szans.

  • Ogólnie to od pewnego czasu najlepsze oferty kredytów samochodowych należą do Getin Banku,Santander Consumer Banku, Volkswagen Banku oraz Multibanku. Mając konto w jednym z tych banków, można liczyć na naprawdę dobre warunki kredytowe….

  • według mnie ostatnie miesiące należą zdecydowanie do Getin Banku jeśli chodzi o ilość udzielonych kredytów samochodowych. w sumie to się temu nie dziwię bo rzeczywiście można mieć dzieki nim samochód prawie, że z dnia na dzień, a wiadomo, że jak Polak się napali na furkę na wypasie to musi ją mieć praktycznie od ręki 🙂

    • Nadal oferuja najwiecej, dobrze ze jest bank w ktorym kredyt na auto jest niestraszny

Comments are closed.