Ranking kredytów samochodowych marzec 2012

Koniec miesiąca jest jednoznaczny z pojawianiem się kolejnych rankingów kredytów. Tym razem pora na przeanalizowanie tego, jakie kredyty samochodowe w tym miesiącu, proponowały nam banki. Większych zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca nie ma, chociaż warto bliżej przyjrzeć się ofercie.

W przeprowadzonej analizie brano pod uwagę klienta, który zarabia 3 tysiące netto. Kredyt samochodowy miał być przyznany na auto wartości 75 tysięcy złotych, a suma kredytu to 60 tysięcy. W marcu najkorzystniejszą ofertę okazał się mieć Getin Bank. Miesięczna rata to 1478 złotych, a ogólny koszt to 10973 złote. Drugie miejsce zajął Santander, a trzecie miejsce na podium – mbank. 7 miejsce w rankingu zajmuje kredyt samochodowy Raiffeisen, ale tutaj koszt kredytu jest wyższy już o 8 tysięcy złotych!

W przypadku samochodów używanych podobnie liderem jest Getin bank z ogólnym kosztem 6515 złotych dla analizowanej sytuacji.  Podobnie 7 miejsce zajmuje  Raiffeisen z kosztem o ponad 2 tysiące wyższym.

3 Comments

  • Śmieszy mnie Raiffeisen – kto korzysta z ich kredytów? Takie różnice w kosztach? Przecież to jakaś masakra. Ktoś kto nie znam aktualnej oferty rynkowej może niestety nieźle wtopić ;/

  • Świetny ranking – przynajmniej wiem do kogo się udać. Pewnie przy okazji Raiffeisen ma jeszcze największe wymagania wobec kredytobiorców. W jaki sposób ten bank utrzymuje się na rynku?

  • To wszechobecne chwalenie Raiffeisen wydaje mi się podejrzane. Kredyt taki – najlepszy, kredyt owaki – jeszcze lepszy… Odnoszę wrażenie, ze te rankingi mają jakiegoś sponsora… i dlaczego może być nim bank na literę R?

Comments are closed.