Ranking banków udzielających kredyty samochodowe

W chwili obecnej kilkanaście banków w Polsce udziela swoim klientom kredyty samochodowe. Wprawdzie ranking kredytów samochodowych pokazuje, który kredyt w chwili obecnej jest najkorzystniejszą ofertą, ale warto również sprawdzić, które banki, udzielają zdecydowanie najwięcej kredytów samochodowych.

Wartość sprzedaży kredytów w bankach dla I kwartału  2011 wskazuje jednego lidera – Getin bank, który zdominował rynek. Bank posiadał pod tym względem udział na poziomie 37,9%, przy czym kolejna marka, w postaci banku Santander to już ledwie 19,7%! Kolejną pozycję zajmuje Volkswagen bank, który uzyskał udział na poziomie 11,3%. Jeśli chodzi wyłącznie o kredyty samochodowe na auta nowe, to tutaj liderem okazuje się być Santander, który zdobył niemalże ¼ rynku, z tym że niewiele gorszy wynik uzyskał Getin – niższy o niecały punkt procentowy. W przypadku kredytów na samochody używane, bezdyskusyjnym liderem jest tutaj bank Getin z udziałem na poziomie 64,7%! Jest to doskonały wynik. Drugie miejsce zajmuje BNP Paribas, który zdobył zaledwie 15% rynku. Santander zajmuje trzecią pozycję, z wynikiem na poziomie 11,7 %.

2 Comments

  • Jestem zaskoczony – spodziewałem się, że to Santander będzie liderem, a tu proszę. Getin? Ale dlaczego skoro wcale nie mają najlepszej oferty pod względem oprocentowania? Chodzi o reklamę? Bardzo to dziwne.

  • Getin bank ma ponad 60% udziału w kredytach dla samochodów używanych? Szok – dobrze, że zauważyłem tą informację, bo właśnie szukam dobrego banku do otrzymania kredytu. Ich oferta przynajmniej wygląda ciekawie u was. Zobaczymy co tkwi w szczegółach.

Comments are closed.