Porównanie kredytów samochodowych

Klient, który chce skorzystać z kredytu samochodowego powinien przede wszystkim wiedzieć o tym, jakie najważniejsze parametry decydują o opłacalności danego kredytu. Należy znać wszystkie kluczowe koszty, ich zależność, maksymalną wysokość, ale również przepisy prawa, chociaż banki nie należą do grona instytucji, które z prawem by się mijały.

Jak porównać kredyty samochodowe?

Żaden ranking kredytów samochodowych nie wskaże klientom tego kredytu, który jest idealny z ich punktu widzenia. Takie rankingi analizują dokładnie poszczególne parametry, a ostatecznie wyliczają miesięczną ratę kredytu. Najlepszym uznawany jest ten bank, który proponuje kredyt w zdecydowanie najniższej racie.  Tymczasem niekoniecznie dla każdego klienta właśnie taki kredyt będzie idealnym rozwiązaniem. Kluczowe mogą się okazać zupełnie inne parametry danego kredytu.

Kluczowe parametry

Najważniejsze parametry, które określają dany kredyt to przede wszystkim poziom oprocentowania, okres spłaty, obowiązkowe ubezpieczenia, ewentualne opłaty przygotowawcze, obowiązkowy wkład własny, wakacje kredytowe i wiele innych. Jeśli dysponujecie wysokim wkładem własnym i znaczącymi miesięcznymi dochodami, to zapewne tym najlepszym będzie dla was kredyt z najniższą ratą i krótkim okresem kredytowania. Jeśli jednak wasze dochody nie są zadowalające, nie posiadacie wkładu własnego, to wtedy idealną ofertą kredytu będzie ta, która umożliwi wam spłacanie kolejnych rat przez maksymalny okres czasu, a przy okazji, nie będziecie musieli wykładać żadnych środków z własnej kieszeni.  Zatem klient, który dysponuje dochodami oraz oszczędnościami, może faktycznie zwracać uwagę przede wszystkim na oprocentowanie, ale dla tych, bez wysokich oszczędności oraz dochodów, istotne będą także pozostałe czynniki.

Pierwsze wrażenie bywa mylne

Nie zwracajmy uwagi jedynie na oprocentowanie – to tylko koszt kredytu, a ten zależy również od okresu kredytowania, wkładu własnego i innych czynników. Szukajmy takich ofert, które są odpowiednie dla naszych finansowych możliwości.

4 Comments

  • Nie tak łatwo jest samodzielnie porównać kredyty – w zasadzie wymaga to dokładnej znajomości tematu, a ja… go nie znam. Te pojęcia są trudne, tak samo jak w tych wszystkich ofertach znaleźć można przecież całe mnóstwo haków. I co wtedy?

  • Dla mnie bardzo ważny przy kredytach samochodowych jest okres kredytowania – mało zarabiam i dlatego szukaliśmy możliwości spłaty przez 10 lat. Wprawdzie koszt kredytu będzie wysoki, ale miesięczne raty bardzo niskie – o to chodziło.

  • nawet najlepsze porównywarki kredytów samochodowych wskazują tylko podstawowe parametry i koszty pożyczonego kapitału; kredyty mająwiele haczyków i lepiej się udać po indywidulaną poradę do conajmniej 3 banków….

  • Oczywiście że żadna porównywarka nie jest w stanie wskazać wszystkich informacji. Spróbowałem skorzystać z tego udogodnienia i okazało się, że w banku dostałem zupełnie odmienne informacje.

One Pingback

Comments are closed.