Niskooprocentowany kredyt samochodowy

W chwili obecnej oprocentowanie kredytów samochodowych osiąga minimalne wartości w historii. Sytuacja taka wynika z wielu kwestii, ale przede wszystkim należy tutaj powiedzieć o malejącej liczbie transakcji do jakich dochodzi na rynku samochodowym, a także dużej konkurencji pomiędzy bankami. Na jakie oprocentowanie mogą teraz liczyć klienci?

Klient, który dokonał zakupu auta w roku 2000 korzystając z kredytu, liczył się z oprocentowaniem na poziomie 21%! W kolejnych latach oprocentowanie systematycznie się pomniejszało by dziś, mogło się kształtować na poziomie 6-7%.  Coraz częściej kredyty samochodowe w ramach promocji, oferowane są z oprocentowaniem 4%. Oczywiście dla samochodów używanych oprocentowanie jest wyższe, z reguły o 2-3 punkty procentowe. Czy może być jeszcze taniej? Zapewne tak, ale tylko przy sporadycznych promocjach.

Banki niżej już zejść nie mogą, gdyż wówczas finansowanie zakupu samochodów nie byłoby dla nich opłacalne. Jednak o tym jak będzie wyglądała sytuacja przekonamy się w najbliższych miesiącach.