Leasing konsumencki czy kredyt samochodowy?

1 lipca 2011 roku wprowadzono w Polsce ustawę deregulacyjną, na mocy której Polacy mogą korzystać z leasingu konsumenckiego. O ile przez wiele ostatnich lat zdecydowanie najbardziej popularną usługą w tym zakresie był kredyt samochodowy, to zapewne w nadchodzących latach będziemy obserwowali pewnego rodzaju rozdrobnienie. Czy którąś z tych ofert faktycznie możemy ocenić jako korzystniejszą?

Złóż szybki WNIOSEK – online i zapytaj o najtańszy leasing konsumencki nie tylko na samochód

Czy Polacy znają leasing konsumencki?

Z przeprowadzonych analiz jasno wynika, że w tym momencie zaledwie połowa Polaków wie o istnieniu czegoś takiego jak leasing konsumencki, a ledwie 16% przyznaje się do tego, że wie dokładnie czym jest ten produkt,  na jakich zasadach się z niego korzysta i co on tak naprawdę daje. Na czym zatem dokładnie polega różnica?

Kredyt czy leasing?

Dla Polaków kluczowym czynnikiem jaki decyduje o wyborze oferty kredytowej jest oczywiście wysokość miesięcznych rat oraz wysokość ostatecznej sumy jaką należy spłacić do banku.  Pod tym samym względem należy zatem przeanalizować leasing konsumencki. Rata kredytowa w przypadku leasingu konsumenckiego będzie wyższa niż w przypadku kredyty samochodowego. Wprawdzie różnica nie będzie wysoka, ale zauważalna. Pamiętajmy jednak, że bank wymaga od klienta dodatkowych zabezpieczeń takich jak ubezpieczenie na życie, założenie konta osobistego, cesja praw z polisy AC, co sprawia, że  w praktyce różnice kosztowe pomiędzy obydwoma ofertami są niewidoczne.

Formalności

Plusem leasingu konsumenckiego są minimalne formalności. Kredyt samochodowy wymaga dostarczenia wielu dokumentów, a cały proces wnioskowania ciągnąć się może nawet kilka tygodni. W przypadku leasingu proces ten jest znacznie bardziej elastyczny.  W przypadku leasingu nie ma zastosowania rekomendacja T. W zasadzie przy leasingu wystarczy tylko okazać dwa dokumenty tożsamości i już można przejść do procesu badania zdolności.

Co wybiorą Polacy?

W chwili obecnej Polacy zdecydowanie częściej wybierają kredyt samochodowy Szczecin. Zapewne wynika to m.in. z braku znajomości leasingu konsumenckiego. Z biegiem kolejnych lat popularność tej usługi zapewne będzie się powiększała.

8 Comments

  • Dla mnie kredyt samochodowy jest znacznie pewniejszy – nie znam leasingu, nie wiem z czym się go je. Nie wierzę, że kiedykolwiek leasing konsumpcyjny doścignie pod względem popularności kredyty samochodowe. Widzieliście kiedykolwiek reklamę leasingu w TV? Nie. A kredyty samochodowe pokazywane są co kilka minut.

  • Leasing może osiągnąć maksimum jakiś mały procent rynku kredytów samochodowych i to wszystko. Świadomość produktu jest zbyt mała, a poza tym, korzyści z leasingi konsumenckiego nie są jakieś wielkie. Więc po co kombinować?

  • czy znacie jakieś konkretne oferty na jakiś dobry leasing konsumencki na zakup samochodu na raty? nie napisaliście także czy te wszystkie leasingi konsumenckie sprawdzają w BIK-u bo ja włąsnie tam jestem i szukam czegoś co jest bez sprawdzania w BIK.

  • leasing konsumencki jest mało eksponowany w tv bo to dopiero początki….czy widzicie dużo reklam odwróconej hipoteki???ja chyba parę razy widziałem na TVP INFO. Leasing konsumencki w Polsce ma nadal niejasne przepisy

  • Wydaję mi się, że firmy leasingowe sprawdzają potencjalnych klientów w BIK-u. Warunkiem niezbędnym do podpisania umowy jest brak jakichkolwiek przedawnionych zobowiązań finansowych. Coś za coś. Z drugiej strony leasingodawcy nie wymagają stałej pracy. Pod uwagę brane są np. umowy o dzieło lub umowy zlecenia.

  • czyli jesi dobrze zrozumiałem to leasing bardziej opłaca się na auta nowe bo jest sporo tańszy od kredytu na saochód? tylko to ma się do odniesienie jeśli chodzi o samochodowy leasing konsumencki czy także leasing na samochody dla firm?

  • Cieszę się, że pojawiło się coś takiego jak leasing konsumencki i liczę na to, że formalności związane z leasingiem będą mniej uciążliwe dla klientów niż to, z czym mamy do czynienia przy kredytach gotówkowych czy samochodowych. Mam w planach zakup nowego auta i zastanawiam się właśnie nad tą formą pozyskania środków. Mam nadzieję, że nie będę rozczarowany.

  • Wydaje się, że w Polsce nie przyjęła się oferta leasingu konsumenckiego. Osobiście nie znam nikogo kto skorzystał z takiej możliwości. Sporo znajomych reflektuje na leasing operacyjny, finansowy, zwrotny, ale na konsumencki to niezbyt

Comments are closed.