Kredyt w banku samochodowym

W przypadku podejmowania próby zakupu samochodu, finansowego w ramach kredytu, klient ma do dyspozycji nie tylko „tradycyjnie” funkcjonujące banki, ale również banki należące do koncernów samochodowych. Oferty ani jednych, ani drugich nie powinno się ignorować. Wręcz przeciwnie – należy bardzo dokładnie porównać to, co poszczególne instytucje mają do zaproponowania. Jak wygląda oferta banków samochodowych na tle banków „tradycyjnych”.

Kiedy warto?

Wybór banku, który jest powiązany z daną marką samochodu ma sens jedynie wtedy, gdy faktycznie zdecydujemy się na auto tej marki. Wówczas możemy być pewni tego, że to właśnie bank należący do danego koncernu samochodowego zaproponuje nam najciekawszą ofertę, chociaż oferta Santander Banku oraz innych marek, u których kredyt samochodowy jest istotny, także może wyglądać atrakcyjnie. Pamiętajmy, że nigdy nie ma jednej oferty idealnej. Zawsze należy dokonywać porównań. Najbardziej popularne w tym momencie banki samochodowe w Polsce to  Volkswagen bank, Toyota bank czy Fiat bank. Np. w ramach oferty banku Volkswagen kupimy nie tylko auta marki Volkswagen, ale również samochody Audi, Seata czy też Skody. Jeśli chodzi o inne marki aut to albo kredyt nie zostanie nam przydzielony wcale, albo oferta będzie bardzo mało opłacalna.

Promocje banków samochodowych

Jeśli sprawdzicie porównanie kredytów samochodowych w danym momencie, to mogę was zapewnić, że na pewno w gronie najbardziej opłacalnych ofert znajdziecie promocję banku samochodowego. Volkswagen proponuje przykładowo kredyt 50/50, gdzie klient płaci połowę sumy przy odbiorze auta, natomiast pozostałą sumę po roku, bez żadnych, dodatkowych odsetek. Jest to doskonała oferta, ale dotyczy tylko aut nowych. Generalnie, banki samochodowe proponują promocje na nowe samochody i to właśnie nich tyczą się najkorzystniejsze oferty.

2 Comments

  • Banki samochodowe mają naprawdę fajną ofertę – szczególnie atrakcyjna jest promocja 50/50. W zasadzie jedynym kosztem kredytu jest wtedy ubezpieczenie, które kosztuje tyle co 3% wartości auta. Kredytu samochodowego trzeba szukać rozsądnie – w przeciwnym wypadku możecie mieć tylko problemy.

  • Nie każdy bank samochody jest opłacalny – porównujcie oferty, bo można dać się naciąć. Mój kolega kupował auto w ramach kredytu z Toyota bank – okazało się, że Santander dałby to samo znacznie taniej!

Comments are closed.