Kredyt samochodowy – symulacja

Klient, który poszukuje dla siebie atrakcyjnej oferty kredytu samochodowego, ma możliwość dokonania porównania ofert poprzez popularne kalkulatory, które znaleźć można w serwisach o tematyce finansowej. Czy jednak taka symulacja jest wartościowa? Czy można się na niej opierać?

Niestety, ale takie symulacje nie powinny być dla klienta wyznacznikiem wyboru konkretnej oferty. Kalkulatory analizują tak naprawdę jedynie podstawowe parametry kredytu. Wpiszemy w nich sumę oczekiwanego kredytu, okres kredytowania, walutę, określimy czy samochód jest nowy czy też używany. To jednak zbyt mało dla wyboru konkretnej oferty. Należy także brać pod uwagę inne czynniki. Wspomnijmy tutaj choćby o wysokości wymaganego wkładu własnego, kosztach obowiązkowych ubezpieczeń, wymaganych okresach pracy w danej firmie, jak również szeregu innych kwestii.  Dopiero korzystanie z kalkulatorów kredytowych umieszczonych na stronach poszczególnych banków może rzeczywiście dawać możliwość dokonania obiektywnej oceny ofert. Generalnie jednak zawsze to dobrze rozpisane porównanie kredytów samochodowych będzie lepszym sposobem na zapoznanie się z aktualnymi propozycjami.

3 Comments

  • Korzystałem z symulacji kredytów samochodowych, tj. z kalkulatorów. Nie jest to obiektywne – możecie sprawdzać kilka z nich i za każdym razem wyniki będą całkowicie inne – odradzam wiarę w coś takiego.

  • Symulacje kredytów to taka zabawka – ja bym w nie, nie wierzył. Czy widzicie w tym cokolwiek wiarygodnego? Komu zdolność wyszła zgodna z prawdą? Nam nie 😉

  • owszem takie kalkulatory oraz symulacje kredytowe wyjaśniają temat pobieżnie…..ale zawsze warto skorzystać z takiego udogodnienia zanim wybierzemy się do 100 banków po kredyt…symulacja może np. wyeliminować najgorsze oferty

Comments are closed.