Kredyt samochodowy Raiffeisen bank

Raiffeisen bank w swojej ofercie przygotował również propozycję dla klientów zainteresowanych kredytem samochodowym. Oferta na pierwszy rzut oka wydaje się być atrakcyjną propozycją. Co konkretnie oferuje Raiffeisen bank?

W ofercie banku znajdziemy kredyt samochodowy, który pozwala na uzyskanie maksymalnej kwoty finansowania do 750 tyś złotych. To bardzo duża kwota – szczególnie w stosunku do propozycji konkurencyjnych banków. Kredyt może być przeznaczony na zakup dowolnego auta używanego, jak również nowego, przy czym jego maksymalna masa nie może przekroczyć 3,5 tony. Okres  kredytowania wynosi tutaj maksymalnie 84 miesiące, przy czym okres minimalny to 12 miesięcy.  Kredyt można jak najbardziej spłacić wcześniej, przed terminem, a ponadto obowiązuje uproszczona forma ubezpieczenia w postaci przewłaszczenia z cesją polisy ubezpieczeniowej. Dodatkowo, w ramach kredytu można również spłacić kredyt otrzymany na zakup samochodu w innym banku.

Wymogi stawiane przez bank to m.in. prowadzenie działalności gospodarczej od co najmniej 24 miesięcy, brak straty w poprzednim okresie obrachunkowym, rozliczanie podatku w formie Książki Przychodów i Rozchodów oraz Pełnej Księgowości, przychód za poprzedni rok nie mniejszy niż 150 tyś PLN, jak również terminowość regulowania składek do ZUS i do US.

2 Comments

  • Mając konto Raiffeisen bank korzystałem z uproszczonej procedury. Nie musiałem przygotować żadnych dokumentów finansowych – wystarczyły oświadczenia i saldo rachunków. Wnioskowanie o kredyt we własnym banku jest dużo łatwiejsze.

  • To są wymagania pod osobę, która zatrudnia co najmniej kilka osób. W małej działalności, szczególnie usługowej, bardzo trudno jest o takie wyniki, ale pewnie wielu się udaje. Niestety w moim przypadku Raiffeisen bank nie będzie brana pod uwagę.

Comments are closed.