Kredyt samochodowy – porady

Z roku na rok zwiększa się liczba osób, które korzystają z kredytów samochodowych. Wynika to przede wszystkim z zainteresowania posiadaniem nowego, bądź używanego auta, zakupu którego nie jesteśmy w stanie zrealizować bazując na własnych oszczędnościach. Wówczas dobrym rozwiązaniem okazują się być kredyty samochodowe, których oferta jest naprawdę atrakcyjna.

Na początek zaznaczmy, że kredyt samochodowe są znacznie atrakcyjniejszą cenowo ofertą, niż kredyty gotówkowe. Kredyt samochodowy okazuje się być tańszy nawet o kilka punktów procentowych, tak więc różnica jest bardzo duża. Pamiętajmy, że kredyty samochodowe nie są skierowane jedynie na zakup samochodu – tym sposobem możecie także zakupić przyczepę kempingową, czy też łódź motorową. Oczywiście, banki dają możliwość zakupu zarówno używanego auta, jak i pochodzącego prosto z salonu.

Jaki okres kredytowania

Z reguły okres kredytowania w poszczególnych bankach wynosi maksymalnie do 8 lat, przy czym niektóre banki określają go jako 6 lat. O kredyt na auto możecie wnioskować zarówno w tzw. bankach uniwersalnych, jak również w bankach samochodowych. Część koncernów samochodowych prowadzi właśnie takie banki by powiększać sprzedaż w swoim koncernie.

Wymagania

Poza dokumentami związanymi z samochodem, klient musi spełnić wymagania odnośnie zdolności kredytowej. Na stronach poszczególnych banków sprawdzić można jak aktualnie wyglądają wymagania co do okresu wykonywania pracy/prowadzenia działalności gospodarczej, jak również innych źródeł dochodu. Warto jest przed wnioskowaniem o kredyt wypracować wkład własny – wówczas szanse na otrzymanie z banku pieniędzy są znacznie wyższe. Proces udokumentowania osiąganych dochodów można ominąć poprzez wnioskowanie o kredyt w banku, z którego korzysta i na którego rachunek od dawna wpływa nasze wynagrodzenie.

W jakiej walucie kredyt?

W przypadku kredytów samochodowych również dostępna jest możliwość wnioskowania o kredyt w walucie takiej jak choćby euro czy frank szwajcarski. Mając jednak na uwadze aktualne wydarzenia na rynkach światowych, jak również niestabilność kursów walut, warto rozważyć kredyt w złotówkach.

One Comment

  • Czy w przypadku umowy o dzieło banki robią jakieś problemy? Wprawdzie pracuję na podstawie umowy o pracę, jednak większe dochody mam dzięki umowie o dzieło – czy jest ona brana pod uwagę? Ktoś już próbował w ten sposób załatwić kredyt samochodowy?

Comments are closed.