Kredyt samochodowy Nordea bank

W ofercie Nordea banku znaleźć można również kredyt samochodowy. Bank nie promuje szczególnie swojej oferty – czyżby wynikało to z faktu, że owa oferta na tle innych tak naprawdę niczym szczególnym się nie wyróżnia?

Trudno jest odnaleźć porównanie kredytów samochodowych, które uwzględniałoby kredyt proponowany przez Nordea bank. Czy zatem oferta jest aż tak mało atrakcyjna? Nie, wprost przeciwnie – jest bardzo przejrzysta, chociaż nie dla każdego klienta może okazać się opłacalna. Nordea proponuje różne okresy kredytowania dla poszczególnych pojazdów. W przypadku samochodów oraz przyczep, będzie to maksymalnie 96 miesięcy, ale już dla skuterów i motocykli, jedynie 36 miesięcy. Minusem oferty jest fakt, że maksymalna suma kredytu może w tym przypadku wynosić jedynie 90% wartości zabezpieczenia, tak więc klient musi posiadać wkład własny.

Kredyt proponowany jest w ratach równych i malejących. Z pewnością plusem oferty jest to, że klient może skorzystać z karencji w spłacaniu kolejnych rat, z tym, że może ona trwać nie dłużej niż 3 miesiące przez cały okres spłacania rat.  Bank stosuje typowe zabezpieczenia wykorzystywane przez polskie banki.