Kredyt samochodowy – minimalne oprocentowanie

Kredyt samochodowy jest najbardziej opłacalnym, zewnętrznym źródłem finansowania zakupu samochodu. Warto jest przy tym zauważyć, że jednak pośród wszystkich dostępnych ofert bankowych, znaleźć można tylko kilka takich, które rzeczywiście posiadają atrakcyjne oprocentowanie.

Oprocentowanie kredytów samochodowych rozpoczyna się już od 5,99% w skali roku. Jest to minimalne oprocentowanie jakie proponuje w swoich ofertach choćby Toyota bank. Nieco wyższy będzie minimalny koszt kredytów w Nordea, Multibanku, Credit Agricole czy BNP Paribas. Najkorzystniejsze oprocentowanie możliwe jest jednak w przypadku pewnych klientów – którzy z usług danego banku korzystają od dawna, posiadają w nim konto osobiste,  które zasilane jest w każdym miesiącu środkami.

To nie wszystkie koszty kredytu – pamiętajmy także o prowizjach. Aktualnie najniższe prowizje, na poziomie 1,5% proponuje Nordea,  a drugi pod tym względem jest BNP Paribas. Pamiętajmy, że również w tym przypadku wysokość marży na takim poziomie możliwa jest tylko dla wybranych klientów.  Inne, poza wymienionymi bankami oczekują marży na poziomie od 3 do 5% w skali roku.