Posted by zypolek on Luty 27, 2012 in Ciekawostki with 2 komentarze


Kredyt samochodowy jest najbardziej opłacalnym, zewnętrznym źródłem finansowania zakupu samochodu. Warto jest przy tym zauważyć, że jednak pośród wszystkich dostępnych ofert bankowych, znaleźć można tylko kilka takich, które rzeczywiście posiadają atrakcyjne oprocentowanie.

Oprocentowanie kredytów samochodowych rozpoczyna się już od 5,99% w skali roku. Jest to minimalne oprocentowanie jakie proponuje w swoich ofertach choćby Toyota bank. Nieco wyższy będzie minimalny koszt kredytów w Nordea, Multibanku, Credit Agricole czy BNP Paribas. Najkorzystniejsze oprocentowanie możliwe jest jednak w przypadku pewnych klientów – którzy z usług danego banku korzystają od dawna, posiadają w nim konto osobiste,  które zasilane jest w każdym miesiącu środkami.

To nie wszystkie koszty kredytu – pamiętajmy także o prowizjach. Aktualnie najniższe prowizje, na poziomie 1,5% proponuje Nordea,  a drugi pod tym względem jest BNP Paribas. Pamiętajmy, że również w tym przypadku wysokość marży na takim poziomie możliwa jest tylko dla wybranych klientów.  Inne, poza wymienionymi bankami oczekują marży na poziomie od 3 do 5% w skali roku.

2 Responses to Kredyt samochodowy – minimalne oprocentowanie

 1. maliput

  Luty 27, 2012 - 8:59 am
  1

  Dodajcie, że trzeba zarabiać dużo kasy, by uzyskać taką ofertę. Mogą sobie proponować marże 1,5%, ale kto ją otrzyma? Tylko osoby bogate, które po kredyty… nie przychodzą ;P

 2. galiusz

  Luty 27, 2012 - 9:00 am
  2

  Przy 5 tyś netto nie otrzymałem kredytu na idealnych warunkach. Miałem 40% wkładu własnego – nie wiem czego oni oczekują, aby faktycznie zaproponować ofertę idealną. 10 tyś netto i 90% wkładu własnego? Szkoda gadać…

No trackbacks yet.

Posts with similar tags

Posts in similar categories