Kredyt samochodowy Fiat bank

Fiat bank jest kolejnym bankiem, który przynależy do koncernu samochodowego – w tym przypadku oczywiście do firmy Fiat. W chwili obecnej instytucja chwali się, że dzięki jej pomocy własne auto kupiło już ponad 360 tysięcy klientów.  Co ciekawe – Fiat bank daje również możliwość korzystania z kredytu gotówkowego, co nie jest standardem w przypadku takich banków.

Szukamy promocji

Jak już wspominaliśmy, w przypadku tego typu banków warto jest czekać na pojawiające promocje, w ramach których uzyskiwany kredyt będzie znacznie mniej kosztowny. Ciekawą propozycją jest choćby oferowany aktualnie Kredyt dla profesjonalistów. W ramach tej propozycji, klient musi posiadać wkład własny na poziomie 10% wartości samochodu. Kredyt przyznawany jest na maksymalny okres od 12 do 60 miesięcy, przy czym oprocentowanie przez pierwsze 12 miesięcy kredytu wynosi 0%!  Dla przedziału 13-24 miesiący jest to 2,99%, 25-36 miesięcy to 4,99%, a powyżej tego okresu będzie to już 5,99%. Opłata przygotowawcza w przypadku tego kredytu wynosi 5%.

Ciekawą promocję Fiat bank proponuje również na auta Alfa Romeo. W tym momencie można zakupić nowe auta firmy Alfa Romeo w kredycie 5 lat x 0%! Oczywiście kredyt posiada pewne dodatkowe wymagania. Przede wszystkim – minimalny wkład własny w tym wypadku wynosi aż 50%. Maksymalny okres spłaty kredytu to 60 miesięcy, a minimalny 36. Tak jak wspominaliśmy – oprocentowanie jest stałe i wynosi 0%. Raty podobnie jak w poprzedniej ofercie mogą być rosnące lub malejące. W tym przypadku również obowiązuje opłata przygotowawcza, która wynosi 5%.  Klient musi dodatkowo skorzystać z obowiązkowego ubezpieczenia „Bezpieczny Kredyt” lub GAP, w jednej z opcji, jakie są proponowane przez bank.

Mimo, że ranking kredytów samochodowych rzadko bierze pod uwagę ofertę Fiat banku, to mimo wszystko warto podczas poszukiwania kredytu samochodowego rzeczywiście brać pod uwagę jego promocje i ogólną ofertę.