Kredyt samochodowy Fiat bank

Fiat bank jest kolejnym bankiem, który przynależy do koncernu samochodowego – w tym przypadku oczywiście do firmy Fiat. W chwili obecnej instytucja chwali się, że dzięki jej pomocy własne auto kupiło już ponad 360 tysięcy klientów.  Co ciekawe – Fiat bank daje również możliwość korzystania z kredytu gotówkowego, co nie jest standardem w przypadku takich banków.

Szukamy promocji

Jak już wspominaliśmy, w przypadku tego typu banków warto jest czekać na pojawiające promocje, w ramach których uzyskiwany kredyt będzie znacznie mniej kosztowny. Ciekawą propozycją jest choćby oferowany aktualnie Kredyt dla profesjonalistów. W ramach tej propozycji, klient musi posiadać wkład własny na poziomie 10% wartości samochodu. Kredyt przyznawany jest na maksymalny okres od 12 do 60 miesięcy, przy czym oprocentowanie przez pierwsze 12 miesięcy kredytu wynosi 0%!  Dla przedziału 13-24 miesiący jest to 2,99%, 25-36 miesięcy to 4,99%, a powyżej tego okresu będzie to już 5,99%. Opłata przygotowawcza w przypadku tego kredytu wynosi 5%.

Ciekawą promocję Fiat bank proponuje również na auta Alfa Romeo. W tym momencie można zakupić nowe auta firmy Alfa Romeo w kredycie 5 lat x 0%! Oczywiście kredyt posiada pewne dodatkowe wymagania. Przede wszystkim – minimalny wkład własny w tym wypadku wynosi aż 50%. Maksymalny okres spłaty kredytu to 60 miesięcy, a minimalny 36. Tak jak wspominaliśmy – oprocentowanie jest stałe i wynosi 0%. Raty podobnie jak w poprzedniej ofercie mogą być rosnące lub malejące. W tym przypadku również obowiązuje opłata przygotowawcza, która wynosi 5%.  Klient musi dodatkowo skorzystać z obowiązkowego ubezpieczenia „Bezpieczny Kredyt” lub GAP, w jednej z opcji, jakie są proponowane przez bank.

Mimo, że ranking kredytów samochodowych rzadko bierze pod uwagę ofertę Fiat banku, to mimo wszystko warto podczas poszukiwania kredytu samochodowego rzeczywiście brać pod uwagę jego promocje i ogólną ofertę.

3 Comments

  • Oferta Fiata nie jest zbyt atrakcyjna. Wręcz przeciwnie – uważam, że jest przeciętna. W porównaniu kredytów nie wypadła dobrze – przynajmniej dla moich dochodów i oczekiwań, dlatego polecam szukanie innych ofert.

  • Fiat bank ma rzeczywiście fajne promocje bo w ramach standardowej oferty ciężko u nich o dobry kredyt. Mój kolega finansował zakup Alfa Romeo w ramach kredytu, o którym piszecie i to się opłacało. Ale gdyby nie ta promocja to pewnie skończyłby w innym banku.

  • Ja jestem zdania, iż dobrze szukając można znaleźć naprawdę dobrą ofertę kredytu samochodowego. Niekoniecznie skreślam Fiat Banku. Fakt na ich stronie internetowej za dużo się nie dowiemy. Albo administrator śpi lub nie ma co wrzucać na stronkę. Ostatni wpis na stronie banku(dotyczący promocji kredytów samochodowych)ukazał się 12 września ubiegłego roku. Mi przypadł do gustu Kredyt Turbo. Nie jest wymagana wpłata własna. Do tego można sfinansować zakup dowolnej marki samochodowej(tzn. marki sprzedawanej w salonach dealerskich Fiata). Całkowity koszt kredytowania wynosi lekko ponad 13 proc. Jeśli oczywiście wpłacimy 5 proc. wkładu własnego i 5 proc. opłatę przygotowawczą. Nawet z ciekawości przejdę się do najbliższego autoryzowanego salonu Fiata.

Comments are closed.