Kredyt samochodowy – dodatkowe opłaty

Kredyt samochodowy teoretycznie jest znacznie lepszym sposobem na to, by kupić auto finansując je ze środków zewnętrznych, niż choćby kredyt gotówkowy. Czy jednak w praktyce również tak to wygląda? Wcale nie. Okazuje się, że przy kredycie samochodowym pojawiają się pewne dodatkowe opłaty.
Sprawdźmy zatem jakich dodatkowych opłat wymagają najbardziej popularne banki, które udzielają kredytów samochodowych. Za przykład weźmy Alior bank, który za ustanowienie zastawu rejestrowego oczekuje 250 zł, za inspekcję pojazdu 160 zł, wystąpienie z wnioskiem do sądu o wykreślenie zastawu – 100 zł. Bank Pekao poza opłatami umieszczonymi w tabeli oczekuje również innych (od 25 do 150 zł). Multibank oczekuje 100 zł za aneks do umowy kredytowej bez jej podwyższania. Volkswagen bank za zmianę lub ustanowienie nowych form zabezpieczenia pobiera 200 zł.

Jak zatem widać, przy niskich kredytach gotówkowych na krótki okres czasu, może się nawet okazać, że to właśnie ten produkt kredytowy będzie bardziej opłacalnym z punktu widzenia klienta.

2 Comments

  • I gdzie o tym piszą? He? W gwiazdkach? Dzięki za ten tekst, bo bym kompletnie nie zwrócił uwagi na ten temat. Przy kredytach trzeba być mega uważnym. Koszty masakryczne…

  • Nie rozumiem o jakich kosztach piszesz. Przecież wciąż kredyt na auto, pomimo tych opłat jest znacznie bardziej opłacalny od kredytu gotówkowego. Te dodatki to przecież bardzo niski sumy – chyba że chodzi o wysoki kredyt.

Comments are closed.