Kredyt samochodowy dla wojskowych i policjantów

Mundurowi, są w ostatnich latach jedną z liczniejszych grup zawodowych w Polsce. Policjanci i żołnierze, stali się dzięki temu ważną grupą, dla której oferować można atrakcyjne usługi. W Polsce mundurowi mogą liczyć nie tylko na przywileje związane choćby ze świadczeniami emerytalnymi. Mogą oni również być pewni preferencyjnych warunków przy kredytach oferowanych przez bank.

Wojskowi i policjanci uprzywilejowani?

W tym momencie kredyt samochodowy dla wojskowych i policjantów jest bardzo łatwo dostępny. Zawody te cechują się przede wszystkim stabilnością zatrudnienia oraz atrakcyjnym jak na polskie warunki dochodem. Polska liczy sobie w tym momencie ponad 100 tysięcy żołnierzy. Poziom dochodu w rodzinach wojskowych to obecnie średnio 4380 zł netto. Policjanci zarabiają około 2200 złotych netto, a komendanci 6300 złotych. Te liczby pozwalają bankom na zaproponowanie klientom nader korzystnych warunków. Mundurowi mogą liczyć na otrzymywanie kredytów na preferencyjnych warunkach, jak również przy znacznie prostszych procedurach. Przykładowo Eurobank przyspiesza decyzję kredytową po okazaniu przez mundurowego legitymacji służbowej, poza dowodem osobistym.  Identycznie wygląda sytuacja w przypadku Credit Agricole, czyli dawnego Lukas banku. Ofertę kredytu samochodowego dla mundurowych, specjalnie przygotował Bank Ochrony Środowiska. W tym przypadku klienci mogą liczyć na preferencyjny okres spłacania kredytu, jego wysokość, jak również oprocentowanie. Stwarza to dla mundurowych szerokie możliwości.

BOŚ Bank oferuje mundurowym nie tylko kredyt samochodowy na preferencyjnych warunkach. Mogą oni również korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych kont osobistych oraz pożyczek. Np. w przypadku konta osobistego specjalne Konto Wyjątkowe 07, mundurowi są całkowicie zwolnieni przez jeden rok, z ponoszenia kosztów prowadzenia konta.

Zatem praca w policji oraz jako żołnierz, nie tylko wiąże się z odpowiedzialnością, ale również daje szereg możliwości, o których warto wiedzieć. Mogą przecież z tego wynikać znaczące oszczędności.

3 Comments

  • Jedyny plus pracy w policji. Zarabiam 2,3 tyś złotych na rękę i dostałem kredyt samochodowy na 80 tysięcy złotych. Fajnie, że chociaż banki doceniają moją pracę, bo ze strony rządu na żadne przywileje raczej liczyć nie mogę ;/

  • Potwierdzam to co piszecie – pracuję w banku i mundurowi są u nas traktowani jak prezent. W zasadzie dotyczy to wszystkich prac, które są “państwowe”. Tylko pytam dlaczego? Ze szkoły, wojska, policji można tak samo zostać zwolnionym jak z każdej firmy!

  • Trzeba niestety uważać na oferty jakie banki tworzą. Niby oferują je do konkretnych grup pracowników, ale to nie znaczy, że są one najkorzystniejsze. Często to tylko lep. Jeśli masz pełną zdolność kredytową, to lepiej idź do swojego banku, gdzie otrzymujesz przelewy za pobory. Warto poświęcić trochę czasu i samemu wybrać dobry kredyt.

Comments are closed.