Kredyt samochodowy dla emerytów i rencistów

Emeryci i renciści również są grupą, która może ubiegać o otrzymanie kredytu. Wprawdzie w tym przypadku pojawiają się pewne dodatkowe wymagania, ale jak najbardziej możliwe jest otrzymanie  środków w ramach kredytu samochodowego. Jakie wymagania musi spełnić emeryt lub rencista, by faktycznie otrzymać te pieniądze?

Kredyt dla emeryta lub rencisty

Co ciekawe, specjaliści twierdzą, że emeryt jest dla banku doskonałym klientem. Pomimo tego, że emerytury w Polsce są  bardzo niskie, to przecież emeryci mają pewne źródło dochodu – ze strony Państwa.  Ponadto, osoby starsze cechują się sumiennością w spłacaniu kolejnych rat, tak więc mało prawdopodobne, by otrzymany kredyt nie został spłacony w założonym terminie.  Warto zaznaczyć, że  dla emeryta droga po kredyt jest znacznie łatwiejsza, niż dla osoby zatrudnionej. Kredyt przyznawany jest zgodnie z uproszczoną procedurą. Np. Eurobank oczekuje od klientów dostarczenia wyłącznie ostatniego odcinka renty lub emerytury, ewentualnie historii rachunku bankowego, a także okazania dowodu osobistego. To jedyne dokumenty powiązane z dochodami oraz tożsamością, jakie dany klient musi dostarczyć. Pamiętajmy jednak, że w przypadku emeryta lub rencisty bardzo duże znaczenie ma wiek. Osoba w wieku 75 lat nie otrzyma kredytu samochodowego. Banki zazwyczaj określają granicę wiekową kredytobiorcy, tak więc kredyt samochodowy pod tym względem nie jest dla każdego emeryta i rencisty.

Wniosek o kredyt samochodowy

Wniosek o otrzymanie kredyty samochodowego musi być oczywiście uzupełniony o wszelakie niezbędne dokumenty, które dotyczą przedmiotu kredytowania. Te podstawowe, to oczywiście dowód rejestracyjny auta, karta pojazdu oraz umowy potwierdzające dokonany zakup. Może to być również faktura Vat, lub faktura pro forma. Wnioski przyjmowane od emerytów i rencistów analizowane są według preferencyjnej procedury. Decyzja może zostać wydana nawet tego samego dnia.

3 Comments

  • Mam 1200 emerytury, a mimo wszystko otrzymałem 15 tyś kredytu na samochód. To wszystko co piszą w tym artykule jest w 100% prawdą. W zasadzie pokazałem im tylko historię konta bankowego i tyle…. Problem jest teraz całkowicie inny… ze spłatą tego kredytu…

  • Wnioskowałem o kredyt jako rencista. Odpowiedź? Nie mam szans, ale w sumie to się nie dziwię. Mam 900 złotych renty, a życie kosztuje. Potrzebowałem środków na bardzo stare auto. Realia niestety są, jakie są ;/

  • Pic na wodę. Też ubiegałam się o kredyt i odesłali mnie z kwitkiem. Takie oferty są zwykle fikcją i mają na celu zwiększyć zainteresowanie bankiem, a nie promocji konkretnej usługi, której tak naprawdę nie ma, bo nikt nie ma szans na taki kredyt.

Comments are closed.