Kredyt samochodowy bez BIK

Jeśli kiedykolwiek jako klienci banku, mieliście problemy z terminowym opłacaniem kolejnych rat zaciągniętego kredytu, to zapewne informacja o tym trafiła do Biura Informacji Kredytowej. Jest to bardzo ważna baza, która wykorzystywana jest przez banki w procesie przyznawania kredytów. Klient, który nie spłacał rat kredytowych w terminie, zostanie zapewne oceniony jako mało wiarygodny i nie otrzyma środków wnioskując w przyszłości o kredyt. A wszystko ze względu na negatywne wpisy w BIK.

Środki na zakup samochodu

Co zrobić jednak w sytuacji, gdy Wasza sytuacja finansowa wygląda już dobrze, chcecie skorzystać z kredytu by kupić auto, a ze względu na BIK, banki nie chcą Wam go przyznać? Możliwości są dwie. Pierwsza z nich to po prostu przedstawienie bankowi sytuacji taką, jaka była. Mianowicie – poproście bank o propozycje warunków,  w których mogliśmy otrzymać kredyt. Sami zaznaczcie, że mieliście w przeszłości problemy ze spłatą rat kredytowych. Uzasadnijcie z czego te problemy wynikały, jak również udokumentujcie Waszą aktualną sytuację finansową. Na tej podstawie bank może podjąć decyzję o przyznaniu Wam kredytu na auto, lecz na nieco mniej korzystnych warunkach. Pamiętajmy jednak, że nie ma co do tego pewności – to analitycy kredytowi zdecydują, czy klientowi można zaufać.

Pożyczka w para banku

Ofertę dla klientów, którzy posiadają negatywne wpisy w BIK, przygotowały instytucje para bankowe, które bardzo często reklamują swoje oferty jako kredyt samochodowy bez BIK, pożyczka bez BIK, czy też pożyczka na dowód. W tej instytucji środki otrzymacie bez większych problemów, ale koszty takiej pożyczki będą bardzo wysokie. Koszty pożyczki w instytucji para bankowej mogą być nawet kilka razy wyższe, niż miałoby to miejsce w przypadku kredytu bankowego. Dlatego pożyczki bez BIK powinny być dla klienta ostatecznością. Znacznie lepszym wyborem jest choćby znalezienie dodatkowego kredytobiorcy, które posiada pozytywną historię w BIK i wnioskowanie o kredyt wspólnie.

One Comment

  • Boję się brać jakiekolwiek kredyty w parabankach, zwłaszcza takie na duże kwoty, bo samochód to już większy wydatek. Parabanki pobierają straszne prowizje, więc boję się, że przyjdzie mi spłacać 2 samochody w sytuacji, gdy kupię tylko jeden.

Comments are closed.