Posted by zypolek on Styczeń 30, 2012 in Ciekawostki with 3 komentarze


Kredyty samochodowe dotyczą nie tylko pojazdów osobowych, ale również aut wykorzystywanych w działalności rolniczej. Tak więc rolnik jak najbardziej może wnioskować o środki na to, by zakupić traktor, kombajn czy też inne maszyny rolnicze. W przypadku w zasadzie każdej, jak najbardziej może wnioskować o otrzymanie środków z banku.

Kredyt samochodowy dla rolnika

By otrzymać kredyt samochodowy, rolnik musi przejść przez podobną procedurę, co pozostali klienci banku. Przede wszystkim, niezbędne będzie udokumentowanie zdolności kredytowej. Tutaj klient może być poproszony o dostarczenie oświadczenia majątkowego, informacji o posiadanych rachunkach bankowych, a również saldzie na nich.  Rolnik musi także okazać zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami do ZUSu, KRUSu i Urzędu Gminy. Istotne jest również okazanie nakazu płatniczego dotyczącego podatku rolnego lub umowy dzierżawy. W zależności od banku – mogą być także oczekiwane inne dokumenty, ale co do tego, nie ma reguły. Banki mają swoje wewnętrzne regulaminy i procedury.

Jaki pojazd?

Bank musi również wiedzieć na jaki pojazd przyznaje środki. Rolnik musi zatem dostarczyć fakturę VAT, fakturę pro-forma, umowę kupna-sprzedaży, ksero dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu, a także inne dokumenty związane z zawarciem transakcji zakupu pojazdu.

3 Responses to Kredyt na traktor, kombajn, maszyny rolnicze

 1. roger

  Styczeń 30, 2012 - 9:30 am
  1

  Z tymi maszynami rolniczymi wcale nie jest tak łatwo – nie każdy bank pozwala ubiegać się o kredyt na każdą maszynę rolniczą – strasznie wymyślają, są problematyczni – normalnie się wszystkiego odechciewa!

 2. rando

  Styczeń 31, 2012 - 9:48 am
  2

  Dostać kredyt na kombajn jest strasznie trudno – do takiego kredytu trzeba mieć wysoki dochód. Po składanych wnioskach wiem, że banki nie dają zbyt chętnie takiej kasy. Po prostu kredyty są coraz bardziej dla bogatych.

 3. Heniek

  Maj 29, 2012 - 7:10 am
  3

  Mam dość spore gospodarstwo niedaleko Poznania. Jakiś czas temu starałem się o kredyt na kombajn i chociaż miałem komplet dokumentów, brak zaległości i nawet nie takie niskie dochody, to kredytu nie dostałem. Szkoda, bo nadal muszę do żniw wynajmować kombajn, a to dość spore koszty

No trackbacks yet.

Posts with similar tags

No post with similar tags yet.

Posts in similar categories