Kredyt na traktor, kombajn, maszyny rolnicze

Kredyty samochodowe dotyczą nie tylko pojazdów osobowych, ale również aut wykorzystywanych w działalności rolniczej. Tak więc rolnik jak najbardziej może wnioskować o środki na to, by zakupić traktor, kombajn czy też inne maszyny rolnicze. W przypadku w zasadzie każdej, jak najbardziej może wnioskować o otrzymanie środków z banku.

Kredyt samochodowy dla rolnika

By otrzymać kredyt samochodowy, rolnik musi przejść przez podobną procedurę, co pozostali klienci banku. Przede wszystkim, niezbędne będzie udokumentowanie zdolności kredytowej. Tutaj klient może być poproszony o dostarczenie oświadczenia majątkowego, informacji o posiadanych rachunkach bankowych, a również saldzie na nich.  Rolnik musi także okazać zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami do ZUSu, KRUSu i Urzędu Gminy. Istotne jest również okazanie nakazu płatniczego dotyczącego podatku rolnego lub umowy dzierżawy. W zależności od banku – mogą być także oczekiwane inne dokumenty, ale co do tego, nie ma reguły. Banki mają swoje wewnętrzne regulaminy i procedury.

Jaki pojazd?

Bank musi również wiedzieć na jaki pojazd przyznaje środki. Rolnik musi zatem dostarczyć fakturę VAT, fakturę pro-forma, umowę kupna-sprzedaży, ksero dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu, a także inne dokumenty związane z zawarciem transakcji zakupu pojazdu.