Posted by zypolek on Luty 6, 2012 in Ciekawostki with 6 komentarzy


Banki dają swoim klientom możliwość zakupu nie tylko auta nowego, z wykorzystaniem ich kredytu. Klient może także kupić auto używane, przy czym jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że warunki dla takiego kredytu będą mniej atrakcyjne, niż przy zakupie auta nowego.  Czy warto zatem korzystać z kredytu samochodowego na auto używane?

Złóż szybki WNIOSEK – online i zapytaj o najlepszy kredyt na samochód używany

Jak najbardziej warto z niego korzystać, chociaż wiele uzależnione jest od oferty, jaką otrzyma klient, ale również wieku takiego auta. Banki wskazują jaki może być maksymalny wiek danego samochodu w momencie, gdy klient spłaci ostatnią ratę kredytową. Warunki w tym zakresie wyglądają bardzo różnie – w ofertach pojawia się 12 jak również 16 lat. Dużym minusem kredytów przyznawanych na auto używane jest wyższe oprocentowanie. Może ono być wyższe nawet o kilka punktów procentowych, tak więc faktyczny koszt takiego kredytu będzie wyższy, niż miałoby to miejsce przy kredycie na auto nowe. Generalnie auto, którego szukamy nie powinno mieć więcej niż 8-10 lat. Im będzie ono starsze tym jednocześnie wyższe będzie oprocentowanie takiego kredytu. Kredyt samochodowy na auto używane będzie wtedy opłacalny, gdy oferta zostanie wybrana racjonalnie.

6 Responses to Kredyt na samochód używany

 1. czacza

  Luty 6, 2012 - 8:27 am
  1

  Na stare auto nie opłaca się brać kredytu – są one bardzo tanie, więc po co ładować się jeszcze w jakieś zobowiązanie? Jeśli już brakuje wam kasy to po prostu poczekajcie na jej przypływ. Ładowanie się w kredyty nie ma sensu.

 2. mrugas

  Luty 6, 2012 - 8:28 am
  2

  Przy aucie używanym znacznie trudniej o kredyt – sporo więcej to kosztuje i moim zdaniem jest średnio opłacalne. Ale z drugiej strony… jeśli chcecie mieć auto i nie macie kasy to nie ma również innego wyboru.

 3. tani kredyt na używane auto

  Luty 15, 2012 - 9:06 pm
  3

  używane auta w dalszym ciągu są w Polsce kupowane o wiele częściej niż nowe. niestety sa to bardzo często samochody dość leciwe i nie rzadko mają po 10 i więcej lat. polskie banki bardzo niechętnie udzielają kredytó na stare auta i dlatego ich oferty są na wysoki procent. nie jest łatwo znaleźć szybki i tani kredyt na auto używane bo banki mają swoje procedury i muszą ich przestrzegać.

 4. najlepszy kredyt samochodowy na auto używane

  Luty 21, 2012 - 12:00 pm
  4

  dzisiaj chyba jednak Getin Bank ma jedną z najciekawszych ofert dotyczącą kredytów samochodowych na auta z drugiej ręki lub na samochody z komisu samochodowego. auta używane na naszym rynku ciągle o wiele częściej się sprzedają niż nowe i nie sądże, że ta tendencja kiedykolwiek w Polsce się odwróci. polak woli kupić stare auto, ale na tak zwanym wypasie niż nowe, pewne, ale za to słabiej wyposażone

 5. gosiek

  Luty 21, 2012 - 7:07 pm
  5

  moim zdaniem nie ma sensu kupować stareo rupiecia!lepiej wziąć większy kredyt-kosztem dłuższego okresu spłaty i cieszyć się nowszym modelem

 6. kredyt samochodowy na starsze samochody 2012

  Marzec 12, 2012 - 1:09 pm
  6

  pamiętajmy, że im samochó starszy tym droższy na niego będzie kredyt bo banki musza wkalkulować w oprocentowanie to , że samochód coraz bardziej traci na wartości. Druga sprawa to taka, że banki kredytują samochody używane starsze do wieku , roku produkcji maksymalnie 12 lub 13 lat. chyba nie ma ofert kredytów na auta powyżej tego wieku

No trackbacks yet.

Posts with similar tags

Posts in similar categories