Kredyt na samochód ciężarowy

Kredyt samochodowy pozwala na zakup auta bez posiadania gotówki – poprzez pomoc banku możemy otrzymać środki, które będziemy spłacali latami, a w tym czasie będziemy mogli z owego pojazdu korzystać. Czy sytuacja wygląda identycznie w przypadku kredytu na samochód ciężarowy?

Otrzymanie kredytu na samochód ciężarowy

Uzyskanie środków w ramach kredytu samochodowego na pojazd ciężarowy, wygląda identycznie jak przy wnioskowaniu o kredyt na inne pojazdy. Standardowo klient musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową, gdyż tylko w takim przypadku może liczyć na otrzymanie środków z banku. Niezbędne jest dostarczenie dokumentów potwierdzających zarobki wnioskującego o kredyt, chociaż w przypadku swoich klientów, banki czasami nie oczekują dokumentu potwierdzającego zarobki – te wpływy widzą na koncie osobistym klienta. Z reguły przy kredycie na samochód ciężarowy niezbędne będą dwa dokumenty tożsamości, gdyż przy dużych sumach kredytu, banki wymagają dodatkowego dokumentu, poza dowodem osobistym.  Niezbędne jest także dostarczenie umowy kupna-sprzedaży, faktury VAT bądź też faktury pro forma – w zależności od tego, u kogo dokonano zakupu danego auta.  Wnioski rozpatrywane są nawet w ciągu kilkudziesięciu minut, a środki wypłacane już w jeden dzień. W chwili obecnej kredyt na samochód ciężarowy jest najbardziej opłacalnym, zewnętrznym sposobem finansowania zakupu samochodu.

Czemu nie leasing?

Klient ma również alternatywę w postaci leasingu. Wprawdzie od niedawna mamy do dyspozycji leasing konsumencki, ale to firmy głównie korzystają z tej możliwości finansowania zakupu. Leasing nie jest opłacalny dla każdego. Może się sprawdzić w przypadku firm rozliczających się na zasadach ogólnych, dla płatników Vat oraz tych, którzy chcą rozliczać koszty szybciej niż wg zasad amortyzacji.  Okres leasingu dla samochodów nowych to do 5 lat. W przypadku kredytów okres ten jest znacznie dłuższy. To co się bardziej opłaca dla danej firmy musi być przeanalizowane dla konkretnego przypadku – czasami będą to kredyty samochodowe, a w czasami leasing.

 

2 Comments

  • My zdecydowaliśmy się na kredyt samochodowy i uważam, że to był dobry wybór. Przede wszystkim otrzymanie kredytu było bardzo proste – formalności trwały ledwie kilka dni, a z tego co wiem – z leasingiem nie jest tak łatwo. W zasadzie w ciągu tygodnia mieliśmy już samochód ciężarowy u siebie.

  • Potrzebowaliśmy bardzo wysokiego kredytu na ciężarówkę i mbank nam go dał. Warunki naprawdę dobre, ale nasza firma solidnie prosperuje, ma wysokie obroty i zyski. Polecam przygotowanie się do wnioskowania o kredyt. Róbcie to wtedy, gdy firma jest w naprawdę dobrej kondycji.

Comments are closed.