Kredyt na nowy samochód

Zdecydowana większość klientów, którzy kupują auto z wykorzystaniem kredytu samochodowego, sięga po auta nowa. W tym wypadku mają oni szerokie pole manewru, gdyż to właśnie nowe samochody są szczególnie chętnie kredytowane przez banki. Co więcej – w takim wypadku klient otrzyma kredyt samochodowy również w banku koncernu samochodowego.
Najczęściej banki należące do koncernów samochodowych przyznają kredyty na auta nowe, chociaż najciekawsze promocje proponowane są z reguły na auta z ubiegłego roku, sprzedawane w ramach wyprzedaży. W tym roku takie promocje oferował choćby Volkswagen bank. Klient, który chciał dokonać zakupu auta z 2011 roku i posiadał wkład własny na poziomie 10%, otrzymywał kredyt oprocentowany na poziomie 2,99%, co jest propozycją doskonałą. Oczywiście w przypadku auta nowego, pewnym ograniczeniem może być cena.

Wprawdzie np. Getin proponował klientom nawet 150% wartości zabezpieczenia, ale generalnie, banki określają kwotową wartość maksymalnego kredytu. Niemniej jednak nawet bardzo wysoką sumę kredytu samochodowego można jak najbardziej uzyskać.

2 Comments

  • Mam wrażenie, że o kredyt na nowe auto jest znacznie łatwiej niż przy aucie używanym. Niby kwoty zdecydowanie wyższe, a tutaj… Po prostu banki bardziej cenią nowe zabezpieczenie…

  • Nowe auto… Koszty są bardzo wysokie. Ja wnioskowałem o kredyt na auto używane. Chciałem 12 tyś i ich nie dostałem. Masakra. Nie rozumiem zasad… Beznadzieja…

Comments are closed.