Kredyt na bankowóz

Wyeliminowanie możliwości odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu z kratką, a także poważne spadki w sprzedaży aut zmusiły dealerów do poszukiwania nowych sposobów na zainteresowanie klientów samochodami. Nowym pomysłem są bankowozy, w których rolę wcielają się najczęściej nowoczesne, luksusowe auta.

Przedsiębiorca, który zakupi bankowóz ma prawo do pełnego odliczenia podatku VAT – zarówno od kwoty zakupu samochodu, jak również paliwa czy  też części zamiennych. Co więcej – w tym wypadku przedsiębiorca może także dokonywać pełnej amortyzacji, bez jakichkolwiek kwotowych ograniczeń. Problem w tym, że dopasowanie auta do roli bankowozu, wymaga poniesienia kosztów na poziomie nawet 15 tyś złotych!  Owy problem chcą już rozwiązać sami dealerzy. Np. Volvo już proponuje w swoich autach instalacje do przewożenia pieniędzy.

Bankowóz jak najbardziej można kupić poprzez kredyt samochodowy – nic nie wyklucza tego auta, z grona pojazdów, które można nabyć z wykorzystaniem kredytu. Trudno jednak powiedzieć jak długo jeszcze fiskus będzie pozwalał na ekspansję tego procederu.