Kredyt na auto dostawcze

W ramach kredytów samochodowych można otrzymać środki nie tylko na zakup auta osobowego, ale również pojazdów wykorzystywanych w działalności gospodarczej, działalności rolniczej, czy  też innych. Banki określają jedynie maksymalną masę auta, na które zostanie przyznany kredyt. Jaka może być maksymalna masa auta?

Auto nie powinno ważyć więcej niż 3,5 tony, chociaż w przypadku oferty każdego banku, może to wyglądać inaczej np. Santander to nawet 6,5 tony masy auta! Tak więc jak najbardziej możliwe jest otrzymanie kredytu samochodowego na auto dostawcze. Ważne  jest jedynie by klient się przygotował odpowiednio do zakupu – kredyty samochodowe porównanie, jest dobrym sposobem na sprawdzenie tego, jaka oferta jest w tym momencie najbardziej atrakcyjna.

Procedura przyznania kredytu

Klient, który chce otrzymać kredyt na auto dostawcze musi dostarczyć dokumenty potwierdzające posiadanie zdolności kredytowej, jak również dokumenty, które będą dowodem zawarcia trakcji kupna sprzedaży. Mowa tutaj konkretnie o umowie kupna-sprzedaży, fakturze pro-forma lub ostatecznej fakturze VAT. To jaki dokument będzie wymagany uzależnione jest od osoby/firmy, od której dokonano zakupu auta.