Kredyt na auto dostawcze

W ramach kredytów samochodowych można otrzymać środki nie tylko na zakup auta osobowego, ale również pojazdów wykorzystywanych w działalności gospodarczej, działalności rolniczej, czy  też innych. Banki określają jedynie maksymalną masę auta, na które zostanie przyznany kredyt. Jaka może być maksymalna masa auta?

Auto nie powinno ważyć więcej niż 3,5 tony, chociaż w przypadku oferty każdego banku, może to wyglądać inaczej np. Santander to nawet 6,5 tony masy auta! Tak więc jak najbardziej możliwe jest otrzymanie kredytu samochodowego na auto dostawcze. Ważne  jest jedynie by klient się przygotował odpowiednio do zakupu – kredyty samochodowe porównanie, jest dobrym sposobem na sprawdzenie tego, jaka oferta jest w tym momencie najbardziej atrakcyjna.

Procedura przyznania kredytu

Klient, który chce otrzymać kredyt na auto dostawcze musi dostarczyć dokumenty potwierdzające posiadanie zdolności kredytowej, jak również dokumenty, które będą dowodem zawarcia trakcji kupna sprzedaży. Mowa tutaj konkretnie o umowie kupna-sprzedaży, fakturze pro-forma lub ostatecznej fakturze VAT. To jaki dokument będzie wymagany uzależnione jest od osoby/firmy, od której dokonano zakupu auta.

4 Comments

  • Polecam Santander – maksymalna waga do 6,5 tony. Pozwala to na zakup porządnego i dużego auta. W innych bankach nie spotkałem się z podobnymi ofertami. Santander generalnie rządzi w kategorii kredytów samochodowych.

  • Kupiliśmy auto dostawcze w ramach kredytu z Reiffeisena – dostaliśmy 150 tyś kredytu – podobało nam się ich podejście. Widać, że chcą przyznać kredyt, a nie szukają dziury w cały. Polecam ten bank jako kredytodawcę.

  • Planujemy kupić samochód dostawczy na firmę na kredyt i szukamy gdzie znaleźć najlepszy kredyt na tego typu auta. Mam dokłądnie na oku Mercedes Sprinter używany i potrzebujemy pożyczki na sumę ok 100 tys. zł. Czekam na jakąś sensowną ofertę.

  • Firmy chętniej kupują auta dostawcze-ciężarowe, gdyż liczą na korzyści podatkowe. Trudno się dziwic! przecież od pojazdu ciężarowego można odliczyc 100 procent VAT-u. Ja stoję przed trudnym dylematem. Nie wiem czy wybrac kredyt samochodowy, czy leasing. Szukam pozytywów zarówno jednej oferty jak i grugiej.

Comments are closed.