Koszty kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy jest bardzo opłacalnym sposobem na pozyskanie kapitału, z którego zostanie sfinansowany zakup samochodu. Koszty kredytu samochodowego, który jest kredytem celowym, w stosunku do kredytu gotówkowego są wręcz minimalne. Co dokładnie wpływa na koszt kredytu samochodowego?

Koszty kredytu samochodowego uzależnione są od kilku czynników. Najczęściej ranking kredytów samochodowych pokazuje dokładnie jaki kredyt ma ogólnie najniższe koszty, ale z czego składa się wskazana suma? W tej sumie uwzględniono marżę, oprocentowanie kredytu oraz koszty dodatkowe. Co ciekawe, czasami wymagalne założenie konta osobistego, skorzystanie z karty kredytowej, obowiązkowych ubezpieczeń jest kosztem wyższym niż same odsetki od takiego kredytu.

W ramach promocji organizowanych przez banki trafić można na oferty z marżą 0%, prowizją 0% i obniżonym oprocentowaniem. Jednak skorzystanie z takiej oferty wymaga posiadania wysokich dochodów, pozytywnej historii w BIK, ale również spełnienia dodatkowych wymagań. Zatem w praktyce oferta jest dostępna dla nielicznych.