Jak zaciągnąć tani kredyt samochodowy?

Zaciągając kredyt samochodowy liczymy przede wszystkim na to, że jego koszty będą jak najniższe. By jednak faktycznie odnaleźć tani, bardzo opłacalny kredyt samochodowy, musimy bardzo dokładnie poznać aktualne oferty banków, porównać je oraz wybrać dokładnie taką ofertę, która spełnia nasze oczekiwania. Co należy zrobić na początek?

Rozpocznij od „swojego” banku

Korzystasz aktywnie z usług konkretnego banku? Prowadzisz w nim konto osobiste, na które w każdym miesiącu wpływa wynagrodzenie? Koniecznie wejdź na stronę tego banku i sprawdź aktualną ofertę. Spróbuj złożyć wstępny wniosek, a poznasz co bank może ci zaproponować. Bez wątpienia bank, z którego usług stale korzystacie, będzie w stanie wam zaproponować znacznie korzystniejsze warunki niż konkurencyjne instytucje. Poznajcie ofertę banku, ale na tym nie powinniście kończyć poszukiwań. Należy poznać również inne oferty.

Kalkulatory kredytowe

Zdecydowana większość banków posiada na swoich stronach wdrożone kalkulatory kredytowe. Pozwalają one na to, byście w szybkim czasie dokładnie sprawdzili ile będzie wynosiła rata kredytowa i jaką posiadacie zdolność kredytową. Wystarczy poświęcić kilkadziesiąt minut na kalkulację, by móc mniej więcej ocenić, który bank w danym momencie ma dla nas najciekawszą propozycję.

Banki koncernów samochodowych

Jeśli zdecydowaliście się na zakup auta konkretnej marki, to warto sprawdzić jaką ofertę posiada bank prowadzony przez dany koncern – o ile taki istnieje. Fiat bank czy Toyota bank zagwarantują wam doskonałe warunki umów na auta kupione właśnie w koncernach prowadzonych przez właścicieli tych banków.

Okres kredytowania

Na koszty kredytu samochodowego bardzo duży wpływ będzie miał okres kredytu, jak również wysokość wkładu własnego. Generalnie, im krótszy okres kredytowania i im większy udział wkładu własnego, tym jednocześnie klient może liczyć na znacznie lepsze warunki kredytu.

5 Comments

  • Miałem 60% wkładu własnego, a cały koszt mojego kredytu wynosił 800 złotych 😉 Ale jestem pracownikiem banku. Można zdobyć tani kredyt – szukajcie okazji. Również u nas okresowo oferty były wręcz szokujące 😉

  • Najlepiej szukać rankingów kredytów, sprawdzać co jest aktualnie na topie i porównywać oferty. Czasami pojawiają się ciekawe promocje – szczególnie w przypadku koncernów, które próbują sprzedać jak najwięcej swoich aut.

  • Ja akurat jestem w stytucaji w której dość pilnie jest mi potrzebny tani auto kredyt na zakup Toyoty Yariss. Już mam upatrzoną Toyotkę rocznik 2007 za ok 20 tys. zł i czeka tylko na to żebym przyniósł pieniądze 🙂

  • chcę kupić dla żony kilkuletnią skodę fabię i szukam gdzie można znajeźć najtańszy kredyt na zakup skody. potrzebuję pożyczyć ok 15 tys. zł na 3 lata i jesli znacie jakąś najlepszą ofertę to piszcie bo zależy mi żeby znaleźć naprawdę tani i spradzony kredyt na zakup auta

  • Dobrym rozwiązaniem są banki związane z koncernami samochodowymi. Dzięki nim można często na dość dobrych warunkach kupić nawet zupełnie nowe auto, a zyskują na tym zarówno dealer, bank oraz klient.

One Pingback

Comments are closed.