Jak wybrać kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy pozwala na to, by klient otrzymał środki na zakup dowolnego pojazdu, bez konieczności posiadania gotówki. Kredyty celowe generalnie dają możliwość otrzymania środków od banku na bardzo dogodnych warunkach. Na co klient powinien zwrócić uwagę, podczas poszukiwania kredytu samochodowego?

O atrakcyjności kredytu samochodowego decyduje szereg czynników, wśród których wymienić należy przede wszystkim:

  • Poziom oprocentowania kredytu – to jeden z kluczowych czynników, który decyduje o kosztach kredytu. W przypadku kredytu na auto używane, oprocentowanie będzie wyższe o nawet kilka punktów procentowych.
  • To czy bank daje możliwość spłaty kredytu przed terminem bez dodatkowych kosztów czy też kar. W chwili obecnej do takiej spłaty kwalifikuje się każdy kredyt, który zaliczany jest do konsumenckich.
  • Jaki maksymalny wiek może osiągnąć auto przy spłacie ostatniej raty kredytowej. Jest to istotne przede wszystkim przy samochodach używanych.
  • Czy wymagany jest wkład własny przy kredycie samochodowym. Istotne dla klientów, którzy nie mają oszczędności na choćby częściowe pokrycie kosztów zakupu auta.
  • Jakie są warunki przyznania kredytu? Czy bank akceptuje wszystkie źródła dochodów? Jak długiego okresu zatrudnienia wymaga?