Posted by zypolek on Luty 29, 2012 in Ciekawostki with 2 komentarze


Wprawdzie liczba ofert kredytów samochodowych na rynku, jest stosunkowo niewielka, niemniej jednak warto przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę, dokonać ich porównania. Na tej podstawie możemy sprawdzić, która oferta rzeczywiście jest godna uwagi. Jak tego dokonać?

Przede wszystkim musimy wiedzieć co wpływa na koszty kredytu samochodowego. Te najważniejsze koszty to oczywiście marża oraz prowizja. Są one wyznacznikiem podstawowego kosztu kredytu samochodowego. Minimalne oprocentowanie to około 6%, natomiast w ramach promocji możemy trafić na marżę rzędu nawet 1%. Oczywiście standardowe oferty są inne.

Kolejnym kosztem są ubezpieczenia. Tutaj szczególnie należy uważać, gdyż niekiedy, koszty ubezpieczenia są wyższe, niż pozostałe koszty kredytu, lecz takie sytuacja zdarzają się rzadko. Analizując te koszty powinniście ocenić opłacalność danego kredytu. Jak najbardziej możecie tą pracę przekazać na barki doradcy kredytowego, który cały czas jest w temacie i wie, które oferty mają aktualnie promocyjne warunki.

2 Responses to Jak porównać kredyty samochodowe?

 1. galdek

  Luty 29, 2012 - 9:35 am
  1

  Samodzielne porównanie? Chyba tylko na podstawie porównań umieszczonych w sieci, ale te również należy bardzo dokładnie prześledzić. Czasami nie wszystkie czynniki są brane pod uwagę… Niestety…

 2. kalwin

  Luty 29, 2012 - 9:36 am
  2

  Próbowałem sam porównać. Kiedy już zdecydowałem się na konkretną ofertę to przed samym podpisaniem umowy dowiedziałem się o dodatkowych kosztach. A niby tak wnikliwie czytałem? Takie sprawy tylko z doradcą!

No trackbacks yet.

Posts with similar tags

Posts in similar categories