Czy opłaca się kupić auto na kredyt?

Jest kryzys jednak nie widać tego po tym co się dzieje na rynku kredytowym w świecie motoryzacji. W Polsce kwitnie handel używanymi samochodami, a banki udzielają na nie coraz więcej kredytów i dedykowanych pożyczek. Kredyty i pożyczki na zakup auta stają się coraz łatwiej dostępne i można je uzyskać bez żadnych zaświadczeń. Wystarczy tylko odpowiednie oświadczenie i w ciągu kilku dni można wyjechać świeżo kupionym samochodem z placu komisowego.

Czy zakup auta na kredyt jest dzisiaj opłacalny?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi ponieważ wszystko zależy od tego jakie mamy dochody i o jaki dokładnie samochód chodzi. Najbardziej atrakcyjne oczywiście są kredyty na auta nowe i to tych dobrych marek typu Toyota. Największe koncerny samochodowe tworzą już swoje banki między innymi po to żeby samemu oferować kredyty na auta własnej produkcji. Najlepsze oferty na kredyty samochodowe mają oprocentowanie rzędu jeden procent rocznie więc tak naprawdę nie ma najmniejszego sensu żeby wydawać posiadaną gotówkę bo więcej zarobimy na lokacie bankowej niż wynoszą odsetki od takiego kredytu. Tak więc dobre kredyty na zakup nowego auta są naprawdę opłacalne nawet w czasach kryzysu.

Nieco inaczej wygląda sprawa jeśli chodzi o samochody używane. Tutaj oprocentowanie reklamowane jest na poziomie dziesięciu procent w skali roku jednak w praktyce rzeczywiste oprocentowanie wynosi prawie trzydzieści procent. Taki kredyt nie jest już tak atrakcyjny i opłacalny jak kredyt na nowe auto jednak jeśli ktoś nie ma innego wyjścia i nie dysponuje odpowiednią kwotą na zakup samochodu to nie ma innej możliwości i musi zdecydować się na skorzystanie z takiej usługi. Samochód jest dzisiaj niezbędny i banki oferujące drogie kredyty dobrze o tym wiedzą i wykorzystują swoją pozycję żeby jak najwięcej zarabiać bez wnikania w to czy kogoś się krzywdzi czy nie.

3 Comments

  • Chcę sobie kupić VW Passat rocznik 2000 i szukam gdzie udać się po kredyt samochodowy na takie używane auto. Nie wiem gdzie znaleźć najlepszy kredyt na samochód i to jakiś tani i szybki. Poradzcie gdzie i w jakim banku znajdę szybko dobry i sprawdzony kredyt na zakup samochodu.

  • chcę za kilka dni kupić sobie Audi A4 rocznik 2007 i potrzebuję kredyt samochodowy na ok 40 tys. zł. Gdzie aktualnie mają najlepszą ofertę na kredyty samochodowe właśnie takie żeby kupić takie Audi jak ja chcę? Który bank jest najlepszy i oferuje najtańszy kredyt na zakup samochodu marki Audi?

  • Czy zakup na raty jest opłacalny? Chyba raczej nie, bo jest to interes, do którego zawsze trzeba dopłacić. Ale z drugiej strony mało kto dysponuje gotówką w sumie kilkudziesięciu tysięcy, żeby kupić sobie za nią auto. Dlatego myślę, że opłaca się, chociaż “zyskiem” jest tutaj jedynie pojazd, którym możemy sobie pojeździć 🙂

Comments are closed.