Co trzeba spełnić żeby dostać kredyt samochodowy

Otrzymanie kredytu samochodowego możliwe jest tylko wtedy, gdy dany klient spełni wymagania, jakich w danym przypadku oczekuje bank. Otrzymanie kredytu samochodowego to tak naprawdę konieczność spełnienia dwóch wymogów – posiadania odpowiednich dochodów, jak również okazania dokumentów auta, które będzie owym kredytem finansowane.

Zdolność kredytowa

Klient, który chce otrzymać kredyt musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Na to, czy bank oceni klienta jako posiadającego ową zdolność, wpływa wiele czynników. Podstawą jest posiadanie pozytywnej historii w BIK. Klient, który przy poprzednich kredytach spóźniał się z płatnością kolejnych rat kredytowych, może mieć poważne problemy z uzyskaniem kredytu w jakimkolwiek banku. Pozostaną mu jedynie oferty instytucji para bankowych. Jeśli jednak historia w BIK jest pozytywna, to klient musi udokumentować osiąganie zarobków na danym poziomie. Niezbędne jest dostarczenie zaświadczeń o danych zarobkach – to w jaki sposób taki dokument należy pozyskać, uzależnione jest od źródła dochodu. W przypadku prowadzenia firmy konieczne będzie okazanie zaświadczenia z Urzędu Skarbowego, a w przypadku pracownika, wystarczające może się okazać  dla banku zaświadczenie z miejsca pracy o wysokości dochodów. Oczywiście we wniosku musi się znaleźć m.in. skan dokumentu potwierdzającego tożsamość – w zdecydowanej większości przypadków chodzi o dowód osobisty. Kolejnym krokiem jest dostarczenie dokumentów dotyczących auta.

Zakup auta

Klient wnioskujący o kredyt samochodowy musi dostarczyć do banku niezbędne dokumenty, które potwierdzą zawieraną transakcję, jak również wskażą o jakie auto dokładnie chodzi. Niezbędna jest karta pojazdu lub dowód rejestracyjny samochodu. Do tego, klient powinien dostarczyć dokument potwierdzający zawieraną transakcję. Chodzi tutaj o fakturę pro forma, fakturę VAT, czy też umowę kupna-sprzedaży. To, jaki dokument należy dostarczyć, uzależnione jest przede wszystkim od tego, z kim konkretnie dana umowa została zawarta – z osobą fizyczną, komisem czy może salonem samochodowym?

 

4 Comments

  • Na szczęście przy kredytach samochodowych nie jest aż tak trudno z tą zdolnością. W momencie kiedy mamy zabezpieczenie w postaci tego samochodu, nie ma większych problemów z kredytem. O ile oczywiście macie stałe dochody – w przypadku kredytu gotówkowego te dochody muszą być znacznie wyższe.

  • Czy ja wiem? Akurat kiedy ja wnioskowałem o kredyt samochodowy to problemów nie było, ale już kolega je miał. Co ciekawe – dostał kredyt gotówkowy co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Banki mają dziwne te procedury.

  • Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I will be sure to bookmark it and come back to read more of Co trzeba speÅ‚nić żeby dostać kredyt samochodowy | opinie klientów, forum . Thanks for the post. I will certainly comeback.

  • Za bankami nie trafisz… Rzeczywiście potrafią robić jakieś problemy bez większego powodu, a u kogoś, kto podejrzewa, że może mieś trudności, nie ma problemów i kredyt dawany jest od ręki. Z kredytami samochodowymi zwykle nie ma większych utrudnień i można dostać je praktycznie od ręki

Comments are closed.