Auto sprowadzone z Niemiec

Polskie banki dają możliwość kredytowania również samochodów, które zostały sprowadzone zza granicy. Zakup takiego samochodu wymaga jednak dopełnienia szeregu formalności, aby wszystko było przeprowadzone zgodnie z polskim prawem.

Oczywiście by otrzymać kredyt samochodowy, klient musi przede wszystkim dostarczyć odpowiedni dokument potwierdzający zakup np. fakturę pro forma czy też umowę zakupu-sprzedaży.  By zarejestrować auto sprowadzone z Niemiec w Polsce należy posiadać dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, zaświadczenie o wymeldowaniu pojazdu. Na każdym etapie rejestracji auta należy posiadać aktualny przegląd techniczny – bez tego, nie przejdziemy do kolejnego etapu. Następnie, w urzędzie celnym należy opłacić cło. Trzeba to zrealizować w czasie 14 dni.  Aktualna wysokość cła wynosi odpowiednio 3,1% dla silnika do 2000 m3 i 18,6% dla aut z „większym” silnikiem.  Kolejnym krokiem jest formularz VAT-24, który należy wypełnić w Urzędzie Skarbowym.

Ostatni  to wizyta w wydziale komunikacji, gdzie auto zostaje ostatecznie „zameldowane”. Od tej pory auto jest już w 100% przygotowane do poruszania się po polskich drogach.