„Prezenty” przy kredycie samochodowym

Otrzymując środki od banku w ramach kredytu samochodowego, zapewne zostanie Wam zaproponowane skorzystanie z innych dodatkowych usług, a w tym część usług otrzymacie „gratis”. Wielu klientów chętnie korzysta z takich propozycji ze strony banków, a w praktyce nie wiedzą, po co tak naprawdę sięgają. Kluczowym problemem klienta jest niewiedza i brak zainteresowania szczegółami, jakie dotyczą owych gratisowych ofert.

Darmowa karta kredytowa?

Banki bardzo często w pakiecie z innymi usługami oferują swoim klientom możliwość otrzymania karty kredytowej, bez dodatkowych wniosków. W Polsce wciąż karta kredytowa kojarzona jest z prestiżem, a w praktyce, jest to jedynie pewnego rodzaju dodatkowe zobowiązanie.  Zapewne będzie Was kusiło by korzystać z karty, a przecież to zobowiązanie, będziecie musieli w każdym miesiącu spłacać – podobnie jak kolejne raty kredytu samochodowego.

Gratisowe konto osobiste

Pracownicy banków mają wręcz nakazane by każdemu klientowi oferować możliwość skorzystania z konta osobistego. Bardzo często okazuje się, że klient dopiero przy pierwszym okresie rozliczeniowym zauważa, że to gratisowe konto kosztuje np. 10 zł miesięcznie, a każda realizowana operacja jest płatna. Przy czym, przy okazji, zamknięcie konta bez kosztów, możliwe będzie dopiero po kilku miesiącach. W taką pułapkę wpada wielu klientów.

Dodatkowe środki?

Jeśli posiadacie zdolność kredytową to zapewne otrzymacie propozycję otrzymania dodatkowych środków, choćby w ramach kredytu gotówkowego. Zanim się na nie zdecydujecie, zastanówcie się kilkakrotnie nad tym, czy faktycznie te pieniądze są Wam niezbędne. Może to przecież być kolejne wasze zobowiązanie finansowe, a środki w kredycie gotówkowym są wysoko oprocentowane!

Dodatkowe wyposażenie auta?

Bank może zaproponować zakup wyposażenia samochodowego od swoich partnerów. Zapewne w tym momencie jeszcze nie znacie cen rynkowych, więc poproście o kontakt za jakiś czas, kiedy to przekonacie się, że ta doskonała oferta faktycznie umożliwi wam zakup takiego sprzętu po znacznie niższej cenie.

One Comment

  • Nam proponowano nawigację za 500 złotych. Ta sama nawigacja na allegro była do kupieni za 300 zł z przesyłką. Próbują po prostu dodatkowo zarobić, ale nie kupujcie w ten sposób niczego. Całkowicie odradzam dodatkowe kredyty, karty kredytowe i konta – to tylko podpucha!

Comments are closed.