Posted by zypolek on Styczeń 20, 2012 in Ciekawostki with 1 Comment


Otrzymując środki od banku w ramach kredytu samochodowego, zapewne zostanie Wam zaproponowane skorzystanie z innych dodatkowych usług, a w tym część usług otrzymacie „gratis”. Wielu klientów chętnie korzysta z takich propozycji ze strony banków, a w praktyce nie wiedzą, po co tak naprawdę sięgają. Kluczowym problemem klienta jest niewiedza i brak zainteresowania szczegółami, jakie dotyczą owych gratisowych ofert.

Darmowa karta kredytowa?

Banki bardzo często w pakiecie z innymi usługami oferują swoim klientom możliwość otrzymania karty kredytowej, bez dodatkowych wniosków. W Polsce wciąż karta kredytowa kojarzona jest z prestiżem, a w praktyce, jest to jedynie pewnego rodzaju dodatkowe zobowiązanie.  Zapewne będzie Was kusiło by korzystać z karty, a przecież to zobowiązanie, będziecie musieli w każdym miesiącu spłacać – podobnie jak kolejne raty kredytu samochodowego.

Gratisowe konto osobiste

Pracownicy banków mają wręcz nakazane by każdemu klientowi oferować możliwość skorzystania z konta osobistego. Bardzo często okazuje się, że klient dopiero przy pierwszym okresie rozliczeniowym zauważa, że to gratisowe konto kosztuje np. 10 zł miesięcznie, a każda realizowana operacja jest płatna. Przy czym, przy okazji, zamknięcie konta bez kosztów, możliwe będzie dopiero po kilku miesiącach. W taką pułapkę wpada wielu klientów.

Dodatkowe środki?

Jeśli posiadacie zdolność kredytową to zapewne otrzymacie propozycję otrzymania dodatkowych środków, choćby w ramach kredytu gotówkowego. Zanim się na nie zdecydujecie, zastanówcie się kilkakrotnie nad tym, czy faktycznie te pieniądze są Wam niezbędne. Może to przecież być kolejne wasze zobowiązanie finansowe, a środki w kredycie gotówkowym są wysoko oprocentowane!

Dodatkowe wyposażenie auta?

Bank może zaproponować zakup wyposażenia samochodowego od swoich partnerów. Zapewne w tym momencie jeszcze nie znacie cen rynkowych, więc poproście o kontakt za jakiś czas, kiedy to przekonacie się, że ta doskonała oferta faktycznie umożliwi wam zakup takiego sprzętu po znacznie niższej cenie.

One Response to „Prezenty” przy kredycie samochodowym

  1. miczel

    Styczeń 23, 2012 - 10:48 am
    1

    Nam proponowano nawigację za 500 złotych. Ta sama nawigacja na allegro była do kupieni za 300 zł z przesyłką. Próbują po prostu dodatkowo zarobić, ale nie kupujcie w ten sposób niczego. Całkowicie odradzam dodatkowe kredyty, karty kredytowe i konta – to tylko podpucha!

No trackbacks yet.

Posts with similar tags

No post with similar tags yet.

Posts in similar categories