Posted by zypolek on January 25, 2012 in Ciekawostki with 10 Comments


Podstawą przy wnioskowaniu o kredyt samochodowy jest sprawdzenie i ocena własnej zdolności kredytowej tak, byśmy nie tracili zbędnie czasu na wypełnienie wniosku i zbieranie dokumentów. Jeśli kalkulacje mówią, że nie mamy zdolności kredytowej to zwyczajnie powinniśmy o nią zadbać. Jak sprawdzić zdolność kredytową i jakie wymogi stawiają banki przed firmami, by te otrzymały kredyt?

Złóż szybki WNIOSEK – online i zapytaj o najlepszy kredyt samochodowy dla firm

Kalkulator kredytowy

Do oszacowania posiadanej zdolności kredytowej wykorzystywane są przede wszystkim popularne kalkulatory kredytowe, o których z pewnością słyszeliście. Wystarczy udać się na stronę poszczególnych banków, a na większości z nich znajdziemy konkretne informacje dotyczące tego, jakie są konkretne wymagania wobec klienta. Musicie wskazać jakiej wysokości osiągacie miesięczne dochody, ile środków wydajecie, jakie posiadacie zobowiązania w innych bankach, ale również musicie sprawdzić czy działalność prowadzicie wystarczająco długo. Banki wymagają by działalność była prowadzona nieustannie od 6 do nawet 24 miesięcy. Tylko spełniając to kryterium klient może liczyć na rozpatrzenie wniosku. Bez tego, bank nawet nie przejdzie do analizy kwoty, jaką może zaproponować klientowi.

Wymagane dokumenty

Firma, która wnioskuje o kredyt samochodowy Szczecin musi dostarczyć do banku wszystkie niezbędne dokumenty, dzięki którym analitycy będą mogli dokładnie przeanalizować dostarczony wniosek. Oczywiście niezbędny jest dowód osobisty, a wymagany może być także drugi, dodatkowy dokument.  Jeśli chodzi o inne dokumenty to firma może być zobowiązana do dostarczenia zaświadczenia o wpisanie do ewidencji działalności gospodarczej, wpisu do KRS, lub też innego dokumentu, który jest potwierdzeniem prowadzenia działalności gospodarczej. Kolejnym dokumentem będzie zaświadczenie o dochodach uzyskanych przez firmę przez okres ostatnich 3 miesięcy. Może to być również zestawienie książki przychodów i rozchodów, jak również decyzja US o wysokości podatku dochodowego. Jeśli firma generowała również inne dochody, to konkretne zaświadczenia ustalane są indywidualnie.

10 Responses to Kredyt samochodowy dla firm

 1. mietek

  January 25, 2012 - 10:37 am
  1

  Bardzo trudno jest otrzymać kredyt samochodowy na firmę. Byłem w kilku bankach i wymagali 24 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Dlaczego mój pracownik zatrudniony od 6 miesięcy, który zarabia 3 razy mniej może wnioskować o kredyt, a ja nie? Śmiech na sali.

 2. kario

  January 26, 2012 - 10:25 am
  2

  Mam firmę od 2 lat i nikt nie chce mi przyznać kredytu, tj. 2 lata mijają za kilka dni. Nie rozumiem po co tyle zwlekają. To dla mnie głupota, ale cóż… Trzeba się dopasować do żywiciela. Bez nich auta na kredyt nie kupię.

 3. KREDYT NA SAMOCHÓD DLA FIRMY NA OKRES 5 LAT

  February 18, 2012 - 1:30 pm
  3

  Prowadzę od kilku lat działalność gospodarczą na zasadasch ogólnych, na książkę przychodów i rozchodów. Potrzebuję pilny kredyt samochodowy na firmę i szukam gdzie znajdę najlepszy i najtańszy bo nie mam zamiaru przepłacać. Poradzcie gdzie lub w jakim banku można znaleźć kredyt na auto dla firm z najniższą ratą.

 4. najlepszy kredyt na samochód firmowy

  February 21, 2012 - 1:05 pm
  4

  samochód w firmie to zawsze duże ułatwienie i bardzo często coś bez czego firma nie może normalnie funkcjonować. chodzi tu zarówno o samochody osobowe jak i na samochody ciężarowe. dlatego warto znać i wiedzieć gdzie znaleźć najlepszy kredyt na firmowe auto żeby bez potrzeby nie wydawać za dużo kasy. ja osobiście mogę polecić Getin Bank i ich kredyt bo mają minimum formalnośći i chyba żaden bank nie potrafi udzielić taki naprawde szybki kredyt samochodwy na firmę jak właśnie Getin

 5. parabank

  February 22, 2012 - 11:22 am
  5

  na początku działalności firmy polecam skorzystanie z jakiegoś parabanku oferującego kredyt na samochód. Na początku drogi do sukcesu, banki mogą nas różnie traktować… ;-)albo spróbować w jakiejś firmie leasingowej

 6. szybkie kredyty na samochody osobowe dla firm na 3 lata

  February 24, 2012 - 10:03 am
  6

  potrzebuję pilnie kupić na kredyt 5 samochodów osobowych dla mojej firmy więc jesli znacie w którym banku można to najszybciej i nie drogo załatwić to proszę o opinie. zastanawiam się czy przy 5 samochodach można się już targować i dostać jakieś lepsze warunki na kredyt na auta firmowe?

 7. tani kredyt na samochód ciężarowy dla firmy na 4 lata

  February 24, 2012 - 10:05 am
  7

  planujemy rozbudować naszą flotę samochodów dostawczych i dlatego musimy szybko dokupić conajmniej jeden samochów ciężarowy na kredyt. prosze o jakąś ciekawą ofertę właśnie na ciężarówkę w kredycie na ok 150 tys. zł . ma to być najprawdopodobniej mercedes sprinter

 8. kredyt na samochód firmowy

  February 27, 2012 - 8:58 am
  8

  Wydaję mi się, że szybciej można dostać kredyt samochodowy indywidualnie niż na firme. Zazwyczaj trzeba prowadzić działalność od dłuższego czasu….mi odmówiono w banku kredytu przy 1,5 letnim okresie obecności na rynku!Coraz bardziej odchodzę od pomysłu zakupu auta firmowego tą drogą. Poważnie myślę nad pełnym leasingiem. Nie muszę się martwić o serwis autka no i nie ryzykuje drogim kredytem w tak trudnych czasach gospodarczych. Tym bardziej, że zamierzam kupić samochód ciężarowy-wszyscy wiemy ile wynoszą koszty eksploatacji takiego pojazdu. Inną opcją(aktualnie chyba najlepszą w moim przypadku) będzie zaciągnięcie kredytu na firme, ale w jakimś parabanku. Ciężko pracuje, płace podatki, dokładam się do PKB i nic nie można w tym kraju załatwić!

 9. kredyt na samochód dla nowych firm

  March 7, 2012 - 10:19 pm
  9

  prowadze własną firmę od kilku miesięcy i szukam jaki bank ma najlepszy kredyt samochodowy dla nowych firm. mam nadzieje, że kredyty samochodowe i można kupić auto na kredyt jeśli ma się krótko władną działalność gospodarczą i bardzo krótko prowadzi firmę

 10. Mariolka

  March 13, 2012 - 7:20 pm
  10

  No i przyszedł na mnie czas – szukam kredytu na dwa samochody na firmę.
  Na szczęście prowadzę ją kilka lat i mam pełną zdolność kredytową.
  Najważniejsze tylko dla mnie to znaleźć najlepszy kredyt samochodowy – jeśli tylko taki istnieje 🙂

No trackbacks yet.

Posts with similar tags

Posts in similar categories